O spoločnosti

Spoločnosť bola založená 17.10.1994 ako fyzická osoba Miroslav Chovanec CORONIS so zameraním na dovoz a distribúciu syrov a mliečnych výrobkov. Od 01.01.2016 prešla zmenou právnej formy a funguje ďalej ako CORONIS s.r.o.

Úspešne sme získali pre Slovensko výhradné zastúpenie firmy A.W. spol. s r.o., jedinečného výrobcu Olomouckých tvarôžkov na svete a tiež výhradné zastúpenie spoločnosti Žemaitijos Pienas, výrobcu syrov Džiugas a Pik – Nik.

Našou pridanou hodnotou sú skúsenosti, počas 25 ročného pôsobenia sme rozvinuli spoluprácu s výrobcami z Českej Republiky, Lotyšska aj Litvy. Zahrnuli sme do portfólia kvalitné tradičné produkty od slovenských výrobcov: Koliba Peter Záň, Syrex Zázrivá, Orava Milk. Dovážame výrobky renomovaných českých firiem: Laktos, Mlékarna Olešnice, Bohemilk, Moravia.

Hlavným cieľom našej spoločnosti je zoznámiť slovenského zákazníka s mliečnymi výrobkami nevyrábanými na Slovensku. Priniesť do domácnosti nové netradičné chute a vône.

V súčasnosti naše portfólio produktov zahŕňa široký sortiment skutočne pravých syrov a chutných mliečnych výrobkov, ktoré dodávame do obchodných sietí, nezávislého trhu a gastro segmentu.

Nepredávame alternatívne výrobky, trvanlivosť predávaných výrobkov dosahujeme ekologickým spôsobom.

…to je len zopár z množstva dôvodov prečo sa rozhodnúť práve pre nás…